آسلیهان مالبورا ( Aslihan malbora) بازیگری است که امروزه بواسطه بازی در نقش لیلا در سریال Üç Kuruş مورد توجه قرار گرفته است به همین واسطه تصمیم گرفتیم در این پست شما را با این بازیگر ترکی ‌بیشتر آشنا کنیم.

تولد و شهر :

آسلیهان در ۱ مارس ۱۹۹۵ در در شهر آفیون کاراحصار به دنیا آمده است. بازی اخیر و بسیار زیبای آسلیهان مالبورا در سریال های ترکی مثل اوچ کوروش، گریه نکن مادر و همه جا تو موجب شد تا به بیوگرافی این بازیگر جوان و زیبای ترک بپردازیم.

تحصیلات و آغاز کار حرفه ای :

آسلیهان مالبورا از دانشگاه صنعتی استانبول در رشته مهندسی صنایع غذایی و مهندسی شیمی فارغ التحصیل شده است. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در خانه ی هنر Akademi 35.5 به یادگیری بازیگری پرداخت.

آسلیهان برای اولین بار با سریال عاشق چه کارا که نمی کنه، با نقش زینب به عرصه ی بازیگری قدم گذاشت. از بازیگران این سریال می توان به یوسف چیم، سرن شیرینجه، سرهات پاریل و فرزان حکیم اوغلو اشاره کرد.

او پس از این سریال در سریال سلطان قلبم با نقش صالیحا سلطان ظاهر شد. نقش های اصلی این سریال را علی ارسان دورو و الکساندرا نیکی فورووا بر عهده داشتند. پخش این سریال پس از قسمت ۸ متوقف شد.

آسلیهان در سال ۲۰۱۸ در سریال گریه نکن مادر حاضر شد و در کنار بازیگران مطرحی همچون بیرجه آکالای، جانسل الچین، اکین مرت دایماز و سلیم بایراکتار به ایفای نقش پرداخت.…

فیلم ها و سریال های آسلیهان مالبورا :

٢۰۱٧ -سریال seven ne yapmaz (عاشق چه کارا که نمیکنه) در نقش زینب

٢۰۱٨ -سریال kalbimin sultani (سلطان قلبم) در نقش صالحه سلطان

٢۰۱٨- سریال Aglama anne (گریه نکن مادر) در نقش زینب

٢۰۱٩ -سریال her yerde sen (همه جا تو) در نقش آیدا

۲۰۲۱ – سریال Üç Kuruş (سه کوروش) در نقش لیلا

۲۰۲۱ – سریال Geçen Yaz (بهار گذشته) محصول نتفیلیکس

علاوه بر اینها این بازیگر تا این سال در دو فیلم سینمایی نیز به ایفای نقش پرداخته است.

در ادامه عکسهای دیگری از این بازیگر مشاهده میکنید .

عکس این بازیگر با دوست پسرش متین تمل

4.5/5 - (22 امتیاز)
لینک کوتاه مطلب
۱۶ دی ۱۴۰۰ 10,089 ۱
نظرات
ع عاشق قدم

عاشقتم عاشق نگاه 🙂

3 ماه پیش 0 لایک پاسخ
ترانه موزیک
error: